Óvodánk


„Én azt hiszem, hogy a gyereket csak úgy lehet nevelni,

ha az ember megtiszteli azzal, hogy komolyan veszi.”

Szabó Magda

     Tisztelettel köszöntjük az óvodánk iránt érdeklődőket! Szeretnénk hozzájárulni ahhoz, hogy minél jobban megismerjék nevelőmunkánkat és az intézményünkbe járó gyermekek életét.

 

Személyi és tárgyi feltételek

Személyi feltételek

     A törvényi előírásoknak megfelelően az óvodai nevelés feladatait 5 óvodapedagógus és 1 dajka látja el. Az óvodapedagógusok felsőfokú végzettséggel rendelkeznek és rendszeresen részt vesznek továbbképzéseken is. Kéthetenkénti váltásban, napi öt órás átfedési idővel, az óvoda teljes nyitvatartási ideje alatt óvodapedagógusok foglalkoznak a gyermekekkel. Közösen előre megtervezik a feladatokat, megbeszélik a gyermekek nevelésével kapcsolatos észrevételeiket. Együtt keresik a legjobb megoldásokat, szoros együttműködésben egymást segítve végzik munkájukat. Nevelőmunkánkat fejlesztőpedagógus, logopédus, pszichológus segíti.

Az intézmény dolgozói:

Óvodapedagógusok: Szakács Mária, Nagy Mónika, Molnár- Gál Sarolta, Bóné Tímea, Szabó Mária

Dajka: Szakács Csilla

 

Tárgyi feltételeink

     Az óvoda épülete a város központjában helyezkedik el, három csoportszobával, két hálóval, folyosóval, mosdóval ellátva. Az óvoda külső és belső környezete rendezett, szép, esztétikus. A csoportszobák nyugodt, barátságos légkört, melegséget, harmóniát sugároznak. Valamennyi csoportszobának egyéni arculata az ott dolgozó óvodapedagógus egyéniségét sugározza.     

     Az udvar zárt, tágas, a füves és térköves területek egyaránt megtalálhatóak. Nagyon jó adottságokkal rendelkezik, árnyékos és napos területei egyaránt vannak. A gyönyörű, árnyékot biztosító fáink biztosítják, hogy nyáron is kellemes klímaérzettel játszhassanak gyermekeink a szabadban.

     A tárgyi feltételek javítására a lehetőségekhez mérten nagy hangsúlyt fektetünk, mert ez is jelentősen befolyásolhatja a pedagógiai célkitűzések megvalósulását. A jövőben egy új intézményben képzeljük el további munkálatainkat, melyhez egy bölcsődét is bíztosítunk.

 

Céljaink

     Szeretetteljes, biztonságérzetet adó, érzelemgazdag óvoda megteremtése, ahol a gyermekközpontúság úgy jelenik meg, hogy tartást, önállóságot ad minden gyermeknek. Az óvodáskorú gyermekek szociális és értelmi képességeinek kibontakoztatása és fejlesztése, érzelem gazdag óvodai környezetben,  változatos tevékenységek biztosításával.

     Közösségi nevelés kihangsúlyozása (közös programok, hagyományok, azonos értékrend, átjárhatóság, fontos emberi értékek, készségek elsajátítása a mindennapi tevékenységekben: a játék, báb és drámapedagógia eszközeivel).

     Helyi nevelési programunk kiemelt feladata a néphagyományok ápolása, a régi népszokások megismertetése óvodásainkkal. Ezzel mindennapi óvodai életünket szeretnénk gazdagabbá, színesebbé tenni. A népi kultúra szellemi és tárgyi alkotásai közül olyanokat válogatunk, amelyek megfelelnek az óvodás gyermek életkori sajátosságainak, s egyben esztétikai élményt is nyújtanak (népmesék, mondókák, énekes-táncos játékok). A gyerekek táncoktatásokon vesznek részt, ahol bevezetjük őket a tánc és népdal rejtelmeibe.

           

    

 

 

 

 

 

 

 

      Mivel intézményünk gyakorló óvoda is, óvóképzős diákok is besegítenek munkánkba, akik új élményekkel gazdagítják a gyerekeket. A pedagógiai gyakorlatot Bartha Melinda tanárnő irányítja.

 

Nevelésünk leghatékonyabb eszköze

     Óvodánkban biztonságos, élményekben gazdag óvodai élet megteremtésére törekszünk, melyben az óvodás gyermekek érzelmileg, szociálisan és értelmileg gazdagodhatnak, képességeik kibontakozhatnak. A nevelés során elősegítjük a gyermeki fejlődés-fejlesztés egyénhez igazodó megvalósulását, a teljesítmény-kényszertől mentes fejlesztést. Kiemelt jelentőséget tulajdonítunk a gyermekek alaptevékenységének, a játéknak.

    Óvodánk gyermekei két nyelven tanulhatnak, mivel örömmel fogadunk be olyan vegyes házasságból származó gyerekeket, akik magyarul és románul egyaránt tanulni szeretnének. Jelentős fejlődést tapasztalhatnak meg a szülők a két nyelv szókincsének fejlődésében, hiszen a gyerekek nem csak a pedagógustól, hanem egymástól is tanulnak.

     Munkánk során a játékra, a játékos helyzetekre építünk. Nevelőmunkánk eredményeként úgy juttatjuk el a gyermekeket az iskola küszöbéig, hogy önállóak, magabiztosak, kiegyensúlyozottak.  

Óvodánk napirendje: 

7.00 - 11.00 - JÁTÉK A CSOPORTSZOBÁBAN

  • Integrált egyéni és csoportos tevékenységek:
  • Rajz, mintázás, kézimunka
  • Ének-zenei készségek fejlesztése
  • Környezetben szerzett élmények, tapasztalatok rendszerezése
  • Részképességek fejlesztése egyéni szükségletek alapján
  • Testápolási teendők
  • Tízórai
  • Vers-mese-dramatikus játékok

11.00 - 11.40 - JÁTÉK A SZABADBAN

  • Csoportos vagy mikro-csoportos séta
  • Énekes játékok
  • Mozgásos játékok, edzés

12.00 - 12.40 - Ebéd

13.00 -15.00 - Pihenés, alvás mesével, altatóval

15.00 -16.30 - JÁTÉK A CSOPORT SZOBÁBAN (Részképességek fejlesztése egyéni formában)

 

Család és óvoda kapcsolata

    A családokkal szoros, nevelőtársi kapcsolatban működünk együtt a gyermekek fejlődése érdekében. Számos hagyományörző ünnepre való készülést, tevékenységet szervezünk, ahol a gyerekek, szülők és pedagógusok együtt munkálkodhatnak. 

 

 

 NEKED IS ITT A HELYED! SZERETETTEL VÁRUNK!