TANÓRÁN KÍVÜLI KULTURÁLIS,

 

NEVELŐ JELLEGŰ TEVÉKENYSÉGEK

 

A 2014-2015-ös TANÉVBEN

 

Ssz.

Időpont

Tevékenység

Kiket érint?

Felelős

Helyszín

 

Szept. 7-9.

Közösségépítő kirándulás

Az iskola munkaközössége

Szőcs Ildikó

Bartha Melinda

Parajd

1

Szept. 15.

Tanévnyitó

0-12. oszt.

Bartha Melinda

Kónya Tibor

Vártemplom

2

Szeptember

Az Európai Nyelvek Napja

9-12. oszt.

Fodor Elemér

Gábor Ella

Kerekes Erika

Szabó Hajnal

Osztályterem

3

Szept. 24.

 

Évnyitó cserkészportya

4-12. oszt

Kónya Tibor

Miriszló

4

Szept.24.

A hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Ref. Gimnázium fogadása

9.B, 10.B

Kerekes Erika

Bartha Melinda

A kollégium

5

Szept. 30-okt. 8.

Mesemécses

1-4. oszt

Ercsei Etelka

Könyvtár

6

Október

Őszi kiállítás

óvodások

óvónők

Az óvoda folyosója

7

Okt. 6.

Versmondó gólyák bemutatkozása

Történelmi megemlékezés

9. oszt.

 

Fodor Katalin

Fodor Brigitta

Krizbai Jenő

Könyvtár

8

Október

Színpompás ősz-kirándulás

0-4. oszt.

0.-I.-II.-III.-IV.

osztályok tanítói

Bükköslaposa

9

Október

A matematika és a művészetek

 

5.A, 5.B

6.A oszt.

Szabó Erzsébet

Osztályterem

10

Október

A Természet Világa (folyóirat) által meghirdetett diáktudományos munkák versenye

9.A, 10.A, 11.A

 

Dvorácsek Ágoston

 

Budapest

11

Október

Francia Napok

9-12. oszt.

Szabó Hajnal

 

12

Okt. 4.

Állatok világnapja

képkiállítás

 

Deák Rodika

 

 

Könyvtár

13

Okt. 9.

A Holocaust napja

10. oszt.

Krizbai Jenő

Fodor Katalin

Könyvtár

 

14

Okt. 9-13.

Baár-Madas testvériskola látogatása

9-10. oszt.

Lőrincz Ildikó

Turzai Ildikó

Nagyenyed

15

Okt. 10.

Gólyabál

9. és 12. oszt.

László László

Kónya Mária

Józsa Gabriella

Péter Mária

Díszterem

16

Okt. 11.

 

Népdalverseny

 

10. oszt.

 

Kelemen Ferenc

 

Méra

 

17

Okt.18.

 

Tematikus kirándulás

9.A, 10.A, 11.A

László Enikő

Turzai Ildikó

Verespatak

Detunáta

18

Okt.18.

„Xantus János”

környezetvédelmi vetélkedő

6. oszt.

László Enikő

Kolozsvár

 

19

Okt. 23.

Cégek bemutatkozása

Turisztikai szakosztályok

Lőrincz Helga

Díszterem

20

Okt. 23.

Elemi és óvoda közös tevékenysége

1. oszt. és óvoda

Mester Ágnes

Díszterem

21

Okt. 24.

Mese- és balladamondó verseny

5-8. oszt.

9-12. oszt.

Gáspár Katalin

Fodor Katalin

Fodor Brigitta

Könyvtár

22

Okt. 24.

Mesevetélkedő, első forduló

1-4. oszt

Tomai Gyöngyi

Osztályterem

 

23

Okt. 27.

„Magyar Tudományok Napja”, Lőrincz Magor neurobiológus előadása

9.A, 10.A, 11.A

László Enikő

Könyvtár

24

Okt. 30.

 

Halloween Party

5-8. oszt

Fodor Elemér

Gábor Ella

Kerekes  Erika

Díszterem

25

Okt. 30.

8 – 14 óra

Reformációi megemlékezés

 

9-12. oszt

Iskolalelkész, történelemtanárok, vallástanárok

osztályfőnökök.

 

Osztálytermek Díszterem

26

Okt. 31.

8 – 14 óra

Reformációi megemlékezés

 

5-8. oszt.

Iskolalelkész, történelemtanárok, vallástanárok

osztályfőnökök.

 

Osztálytermek Díszterem

27

Nov. 3.

12 – 13 óra

Reformációi megemlékezés

 

1-4. oszt

Iskolalelkész,

Tanítónők.

 

Díszterem

28

 

Nov.7.

Kollégiumi sportfotó kiállítás

9-12-ikes képzős oszt.

Testnevelés katedra és a 9.A

Tornacsarnok

28

Nov. 7.

Magyar napok

Régizene együttes

Reneszánsz tánccsoport

5. oszt. kórusa

Tomai Gyöngyi

Kelemen Ferenc

Szilágyi Róbert

Kónya Mária

Fórika Éva

Dr. Szász Pál közösségi ház

 

 

 

29

Nov. 8.

Iskolai szülői értekezlet

Szülők

Tanítók

Osztályfőnökök

Nevelők

Igazgatók

 

Díszterem

 

30

Nov. 9.

„Bölcs Diákok Országos Vetélkedőjének” kezdete

11. oszt.

Krizbai Jenő és Farkas Szabolcs

A kollégium informatika terme

31

Nov. 12.

Könyvtári vetélkedő

5-8. oszt.

Gáspár Katalin

Fodor Brigitta

 

Könyvtár

32

Nov. 21-23.

Pentaktív

4-12. oszt

Kónya T., Bartha M., Kónya Gy., Kerekes T., Zudor Mezei L., Zudor Mezei Á., Kis Cs.

Díszterem, konviktus, cserkészteremosztálytermekelemi, tornaterem

33

November

Színházlátogatás

0-4. oszt.

Tanítók

Kolozsvár

34

Nov.14-16.

Hosszú Hétvége a BBTE-n

12.oszt.

Osztályfőnökök

Bartha Melinda

 

Kolozsvár

 

35

Nov. 14.

Magyar pedagógusok konferenciája

Magyar pedagógusok

Lőrincz Helga

Díszterem

36

Nov. 15.

Szórvány-nap

„Fogadj örökbe egy műemléket!” - vetélkedő

tanárok

Szőcs Ildikó

Lőrincz Ildikó

Lőrincz Helga

Kollégium

37

Nov. 22.

Cangurul lingvistic

Elevii din clasele 9-12

Popa Ana-Maria

Maris Anca

Tiutiu Gratiela

Ercsey Etelka

Biblioteca liceului

38

Nov. 21.

Mesevetélkedő

1-4. oszt.

Tomai Gyöngyi

Osztályterem

39

Nov. 28.

Zilele Liviu Rebreanu

9-12. oszt.

Bardi Margareta

Maris Anca

Popa Ana Maria

Tiutiu Gratiela

Biblioteca municipala

40

Nov. 28.

A Fehér megyei nyolcadikosok találkozója

8. oszt.

Kobori Annamária

Lőrincz Helga

Bartha Melinda

Kollégium

41

December

Mikulásvárás és buli

0-4. oszt.

Tanítók

Díszterem osztályterem

42

Dec. 6.

Előadás

10. B oszt.

Bartha Melinda

Díszterem

43

Dec.11.

Elemi és óvoda

közös tevékenysége

4.oszt.

óvodások

Szakács Ildikó

Tomai Gyöngyi

 

44

Dec. 15 -18.

Adventi csendes napok

5-8. oszt.

 

Kónya Tibor

Vallástanárok

Díszterem

45

December

Colinde în limba engleză

1-4. oszt.

Fodor Elemér

Gábor Ella

Kerekes Erika

Díszterem

46

Dec. 18-19.

Adventi csendes napok

1-4. oszt.

Kónya Tibor

Díszterem

47

Dec. 18-19.

Adventi csendes napok

9-12. oszt.

Kónya Tibor

Díszterem

48

Dec. 20.

Adventi csendes napok

Tanárok, tanítók

Kónya Tibor

Díszterem

49

December

Kántálás

Óvodások

 

Óvónők

Polg. Hiv.

50

December

Menjünk mi is Betlehembe –karácsonyi műsor

0-4. oszt.

Vallástanárok

tanítók

Díszterem, osztályterem

 

 

 

 

 

 

52

Jan. 20-24.

Ifjúsági imahét

9-12. oszt.

Kónya Tibor

Díszterem

53

Jan.29. –Febr. 2.

Cserkész-sítábor

Cserkészek

Kónya Tibor

Madarasi Hargita

54

Jan. 15.

Mihai Eminescu

5-12. oszt.

Catedra de lb. romana

Biblioteca scolii

55

Jan. 22.

Anyanyelvi vetélkedő

5-8. oszt.

Gáspár Katalin

Gábor Ella

Könyvtár

 

56

Jan. 29.

 

Szalagavató

 

11-12. oszt.

 

11. és 12.-es osztályfőnökök

Díszterem

 

57

Február

Farsang az óvodában

óvodások

óvónők

Díszterem

58

Február

Itt a farsang, áll a bál – farsangi népszokások

0-4. oszt.

Tanítók

Osztályterem

59

Febr. 14.

Balint-napi postaláda

9-12. oszt.

Bartha Melinda és DT

Kollégium

60

Febr. 14.

Concurs de recitări- poezie de dragoste si concurs de eseuri pe tema iubirii

9-12. oszt.

Popa Ana-Maria

Maris Anca

 

Biblioteca scolii

61

Febr.19.

Elemi és óvoda

közös tevékenysége

Előkészítő oszt. és

óvoda

Tövisi Antal

 

62

Febr. 28.

Farsang

5-8. oszt.

osztályfőnökök

Díszterem

63

Március

Versmondó verseny

5-8. oszt.

Gáspár Katalin

Fodor Katalin

Díszterem

64

Márc.7.

Bethlen-bál

12. oszt.

Szőcs Ildikó, Turzai Melánia

László László

Kónya Mária

Józsa Gabriella

Péter Mária

,,Georgia”

Étterem

65

Márc.9-12.

Határtalanul pályázat

Ózd

9-12. oszt.

Józsa Gabriella, Péter Mária, Szabó Hajnal

 

66

Márc. 15.

A világ magyarjainak Nemzeti Ünnepe

Iskola diáksága

Tanárok, osztályfőnökök

Díszterem

67

Március

Francofonia Napja

9-12. oszt.

Szabó Hajnal

Díszterem

 

68

Március

A Sapientia EMTE által szervezett „Laborkukac” nevű verseny

11.A oszt.

László Enikő

 

Csíkszereda

69

Márc. 20-22.

CSELEN

Cserkész Lelki Napok

4-12. oszt.

Kónya Tibor,

Borbándi András

   Díszterem

Osztályterme elemi

70

Márc. 25.

Versmondó verseny

5-8.oszt.

Fodor Katalin

Gáspár Katalin

Fodor Brigitta

Könyvtár

71

Ápr. 6-10.

Ima-esték

9-12. oszt.

 

Kónya Tibor

 

Cserkészterem

72

Ápr. 6-10.

„Iskola másként”

benne DIÁKNAPOK

0-12. oszt.

Bartha Melinda,

osztályfőnökök,

DT

 

73

Ápr. 7.

Tematikus kirándulás

9. oszt.

Farkas Szabolcs

 

Bükkoslapos

74

Április

Föld napja

Óvoda

Óvónők

 

75

Április

„Teleki Virág”, természetvédelmi vetélkedő, tábor

10.A és 11.A

László Enikő

Dvorácsek Ágoston

TOK, Szováta

76

Ápr. 7-10.

Böjti csendes nap

Iskolai

Kónya Tibor

Díszterem

77

Április

„Tornyai Sándor” fizika verseny

10.A és 11.A

Dvorácsek Ágoston

Hódmezővásárhely

78

Április

„Hauer Erich” fizika verseny

9.A

Dvorácsek Ágoston,

Vass István

Déva

79

Április

„Protectia civila” nevű verseny

9.A, 10.A,11.A

 

Vass István

Nagyenyed

80

Ápr. 20-24.

 

Határtalanul pályázat-Szarvas

10.C, 11.C, 12.C

JózsaGabriella,

Szabó Hajnal,

PéterMária,

Krizbai Jenő

 

81

Máj. 6.

Versmondó verseny

9-12. oszt.

Fodor Katalin

Gábor Ella

Kerekes Erika

Fodor Brigitta

Könyvtár

82

Máj. 5.

Irodalmi Kreativitás Verseny

9-12. oszt

Fodor Katalin

DT

Osztályterem

83

Május

Concurs Scrabble în limba Franceză

9-12. oszt.

Szabó Hajnal

 

84

Május

Anyák- napi műsor

0-4. oszt.

óvodások

Tanítók,

óvónők

Díszterem, osztályterem

85

Máj. 9.

Festivalul International Lucian Blaga Laudă semintelor

 

5-12. oszt.

Catedra de romana

Sebes

Lancram

86

Máj. 6-10.

Sportnap

5-12. oszt.

Testnevelés katedra

Tornakert

87

Május

„Sanitarii priceputi” elsősegélynyújtás verseny

9.A, 10.A, 11.A

 

László Enikő

Nagyenyed

88

Május

„Copilul şi natura” megyeközi környezetvédelmi vetélkedő

9.A, 10.A, 11.A

 

Vass István

Motru

89

Május

„Valorile copilăriei” nemzetközi környezetvédelmi vetélkedő

9.A, 10.A, 11.A

 

Vass István

Paşcani

90

Máj. 8.

 

A helyi horizont megismerése

5. oszt.

Farkas Szabolcs

Őrhegy

91

Máj. 14.

Elemi és óvoda

közös tevékenysége

3. oszt.

óvodások

Simon Edit

 

92

Máj. 30.

Ballagás

11. és 12. oszt.

Turzai Melánia

László László

Kónya Mária

Józsa Gabriella

Péter Mária

Tornakert, Vártemplom

93

Jún. 1.

Gyermeknap

Óvodások,

0-4. oszt. 9.B, 10.B

Bartha Melinda,

óvónők,

tanítók

Tornakert

94

Jún. 3-7.

Határtalan program

Szolnok

10.A, 11.A

László Enikő

 

95

Jún. 10.

Concurs de eseuri- Primăria si comunitatea locală Aiud

5-11. oszt.

Bardi Margareta

Popa Ana-Maria

Maris Anca

Tiutiu Gratiela

Polg. Hivatal

96

Jún. 11.

8. osztályok ballagása

7-8. oszt.

Bartha Melinda

Kobori Annamária

Lőrincz Helga

Fodor Katalin

Fodor Elemér

Díszterem

97

Jún. 11.

Tornavizsga

Az iskola diáksága

Testnevelés katedra

Tornakert

98

Június

Év végi kirándulások

0-4. oszt.

Tanítók

 

99

Június

Évzáró műsorok

0-4. oszt.

Tanítók

Díszterem

100

Jún. 20.

Tanévzáró ünnepély

Az iskola diáksága

Szőcs Ildikó,

Bartha Melinda

Tornakert

Error: Unable to read footer file.