A 2009-2010-es tanévre tervezett tevékenységek

 

Ssz.

 

 

Időpont

 

Tevékenység

 

Érintettek

 

Felelős

 

Helyszín

1.

 

 

IX. 14.

 

 

Tanévnyitó és az óvoda/tornacsarnok avatása

Diákok és tanárok

Igazgatók és osztályfőnökök

Vártemplom és a kollégium

2.

IX. 25.

 

Összerázó buli

Középiskolás diákok

Szilágyi Róbert és a Diáktanács

Konviktus

3.

IX. 28.

Az Idegen Nyelvek Európai Napja

Érdeklődő diákok, tanárok

Az idegen nyelvek katedra

 

4.

IX. 29.

 

Gyakorló cégek bemutatója

Szakosztályok, érdeklődők

Lőrincz Helga

Díszterem

5.

X. 5.

„Kalandok és álmok” a Bethlen Kollégiumban - továbbképző

Érdeklődő tanárok

Turzai Melánia, Demény Piroska

Díszterem

6.

X. 6.

 

Történelmi megemlékezés

Érdeklődő diákok, tanárok

Krizbai Jenő, történelem szakos tanárok

Díszterem

7.

X. 8.

A gólyák irodalmi bemutatkozása

IX-s diákok

Stáb Ildikó, magyartanárok

Könyvtár

8.

X. 9.

 

Gólyabál

IX-XII-s diákok

IX-XII-s osztályfőnökök

Díszterem, konviktus

9.

X. 10.

Kirándulás a Bükkös-laposra

IV. A, B oszt.

Tomai Gyöngyi, Joó Orbán Katalin

 

10.

X. 16.

 

A gyomaendrődi színjátszók fogadása

IX-XII-s diákok

Turzai Melánia

Díszterem

11.

X. 17-21.

Holland diák-kórus fogadása

 

Kónya Tibor

 

12.

X.

Francia hét (Cusset – Nagyenyed Baráti Társaság

Érdeklődő diákok, tanárok

Szabó Hajnal, Szász Mária

 

13.

X. 23.

 

Történelmi megemlékezés

Érdelkődő diákok, tanárok

Kónya Tibor és a cserkészek

Díszterem

14.

X. 29.

Halloween (V-VIII. osztály)

V-VIII-s diákok

Fodor Elemér, Gábor Ella,

Molnár Emese

 

15.

X. 29.

Reformációi csendes-nap

Ref. osztályok, érdeklődő diákok

Kónya Tibor, vallástanárok

Díszterem, Vártemplom

16.

XI.

 

Les Trois R (kreativitás verseny)

Érdeklődő diákok, tanárok

Szász Mária

 

17.

XI. 12.

„Őszanyóka kuporog a domboldalon” – Kiállítás kézimunkákból

III. osztály

Mester Ágnes

III. osztály terme

18.

XI. 12.

 

 

Előadás Kőrösi Csoma Sándorról

Érdeklődő diákok, tanárok

Krizbai Jenő, Józsa Miklós, Bajusz Katalin

Díszterem

19.

XI. 13-15.

 

 

Diáknapok, Halloween

Diákok és tanárok

Diáktanács, Szilágyi Róbert, Turzai Melánia

Kollégium

20.

XI. 18.

Ziua cartii

Érdeklődő diákok

Román katedra

Könyvtár

21.

XI. 20.

 

Kőrösi Csoma Sándor Vetélkedő

Középiskolás diákok

Sándor Előd, Farkas Szabolcs

Díszterem

22.

XI. 20-22

 

 

TUDEK regionális konferencia

Dolgozatíró diákok, érdeklődők

Dvorácsek Ágoston, igazgatók

Előadótermek

Díszterem

23.

XI. 27-29

Pentaktív (országos rendezvény)

Cserkészek

Kónya Tibor, Szilágyi Róbert, Kiss Szabolcs

Kollégium

24.

XII. 4.

 

Mikulás-buli

Középiskolás diákok

Diáktanács, Szilágyi Róbert

Konviktus

25.

XII. 6.

 

 

Mikulásvárás, ajándékozás, versek, énekek, jelenetek

III., IV.A osztály

Mester Ágnes, Joó Orbán Katalin

 

26.

XII. 15-16

Karácsonyi műsorok

I-IV. osztály

Tanítónők, vallástanárok

Kollégium

27.

XII. 15-16

 

Csendes-napok

Diákok és tanárok

Kónya Tibor, vallástanárok

Kollégium

28.

I. 15.

 

 

Ziua Eminescu

Érdeklődő diákok

Bárdi Margareta, Tiutiu Gratiela, Popa Ana-Maria

Könyvtár

29.

I. 22.

 

 

 

A Magyar Kultúra Napja – Anyanyelvi Vetélkedő V-VIII-sok számára

Érdeklődő diákok, tanárok

Gáspár Katalin, Stáb Ildikó

Könyvtár

30.

I. 24.

 

 

Concursul de recitare – Ocrotiti de Eminescu, Blaj

Érdeklődő diákok

Tiutiu Gratiela

 

31.

II. 11.

 

Farsang

Középiskolás diákok

Diáktanács, Szilágyi Róbert

Kollégium

32.

II. 19.

Farsangi álarcosbál

II., III. osztály

Kis Amália, Mester Ágnes

Díszterem

33.

II. 20-21.

 

Concursul de eseuri Iacob Buta

Érdeklődő diákok

Tiutiu Gratiela

 

34.

II. 26.

 

 

Szalagavató

XI-XII-s diákok, osztályfőnökök

Turzai Melánia, XI-s osztályfőnökök

Díszterem

35.

III. 5-7.

Cselen (országos rendezvény)

Cserkészek

Kónya Tibor

Kollégium

36.

III. 12.

 

Karaoke verseny

Középiskolás diákok

Diáktanács, Szilágyi Róbert

Díszterem

37.

III.13.

 

Bethlen-bál

XII-s diákok, tanárok, szülők

Igazgatók, XII-s osztályfőnökök

Sportcsarnok

38.

III. 15.

 

 

 

Március 15-i megemlékezés, a Pápai Páriz Ferenc pályázat eredményhirdetése

Érdeklődő diákok, tanárok

Krizbai Jenő, Turzai Melánia

Díszterem

39.

III. 20.

 

 

Concursul National de Eseuri Nichita Stanescu – Dreptul la timp

Érdeklődő diákok

Popa Ana-Maria

 

40.

III. 20.

 

A Frankofónia Napja

Érdeklődő diákok

Szabó Hajnal, Szász Mária

 

41.

III. 24.

 

Festivalul International Lucian Blaga

Érdeklődő diákok

Popa Ana-Maria

 

42.

III. 25.

Szülők iskolája: „Hogyan szeressük gyermekünket”

IV.A osztály

Joó Orbán Katalin

Osztályterem

43.

III. 31.

 

Húsvéti csendes-nap

Ref. osztályok, érdeklődő diákok

Kónya Tibor, vallástanárok

Díszterem

44.

IV. 1.

Húsvéti vásár, húsvéti díszek készítése szülőkkel együtt

II., III. osztály

Kis Amália, Mester Ágnes

Osztályterem

45.

IV. 1.

A legötletesebb áprilisi tréfa díjazása

Középiskolás diákok

Diáktanács, Szilágyi Róbert

Kollégium

46.

IV.

 

 

Az Angol Kultúra Napja

Érdeklődő diákok, tanárok

Fodor Elemér, Gábor Ella, Molnár Emese

Könyvtár

47.

V. 3.

 

Anyák köszöntése

I-IV. osztályosok

Kis Amália, Joó Orbán Katalin

Díszterem

48.

V. 4.

 

 

 

Concursul de eseuri si prezentari powerpoint Primaria si comunitatea Aiud

Érdeklődő diákok tanárok

Popa Ana-Maria, Tiutiu Gratiela

 

49.

V. 14-16.

 

 

Szórványszínjátszó Találkozó (országos rendezvény)

V-VIII. osztályosok

Turzai Melánia, Stáb Ildikó, magyartanárok

Kollégium

50.

V. 20.

 

Pünkösdi csendes-nap

Ref. osztályok, érdeklődők

Kónya Tibor, vallástanárok

Díszterem

51.

V. 28-30.

 

 

Bethlen- napok és Tornavizsga

Diákok, tanárok

Igazgatók, tornatanárok, tanítónők, óvónők

Kollégium

52.

V.

 

 

Kirándulás Marosillyére, koszorúzás

Érdeklődő diákok, tanárok

Krizbai Jenő

 

53.

V. 30.

 

 

Cercul de lectura Colegiul National Titu Maiorescu Aiud

Érdeklődő diákok, tanárok

Popa Ana-Maria, Tiutiu Gratiela

 

54.

VI. 1.

Gyermeknapi meglepetés az elemistáknak

Elemisták, DT-sek

Diáktanács, Szilágyi Róbert

Kollégium

55.

VI.

 

 

 

Kirándulás az I-IV. osztályosok számára

Elemisták

Simon Edit, Kis Amália, Mester Ágnes, Joó Orbán Katalin

 

56.

VI.

 

 

 

Az I-IV. osztályosok évzáró műsora

Elemisták, érdeklődők

Simon Edit, Kis Amália, Mester Ágnes, Joó Orbán Katalin

Díszterem

57.

VI.

 

 

 

 

 

 

 

Introduction of good practices in integration of immigrant students int he educational programmes of European schools (Project funded by European Commission)

Érdeklődő diákok

Tiutiu Gratiela, Popa Ana-Maria, Krizbai Jenő

 

58.

VI. 5.

 

 

Ballagás

XI-XII-s diákok és osztályfőnökök

Igazgatók, XI-XII-s osztályfőnökök

Tornakert, Vártemplom

59.

VI. 11.

Tanévzáró ünnepség

Diákok, tanárok

Igazgatók és osztályfőnökök

Kollégium

 

Error: Unable to read footer file.