TANÓRÁN KÍVÜLI KULTURÁLIS, NEVELŐ JELLEGŰ TEVÉKENYSÉGEK A 2012-2013-es TANÉVBEN

 

 

Ssz.

 

 

Időp.

 

Tevékenység

 

Kiket érint?

 

Felelős

 

Helyszín

1.    

Szept.3.-5.

Matematika tábor

XI, XII képzősök

Szabó Erzsébet

Osztályterem

2.    

Szept.17.

Tanévnyitó ünnepség

Tanárok, diákok

Igazgatók

Vártemplom

3.    

Szept.20-21

UBB Fizika szimpózium

IX-XII

Dvoracsek Ágoston

Stana

4.    

Okt. 6.

Az1849-es aradi vértanúkra való megemlékezés

XI

Krizbai Jenő

Kónya Mária

Osztályterem

5.    

Okt. 9.

A Holocaust napja

IX-XII

Krizbai Jenő

Kónya Mária

Osztályterem

6.    

Okt. 12.

Gólyabál

Kilencedikes diákok és érdeklődők

Végzős diákok és osztályfőnökök

Díszterem, Tornaterem

7.    

Okt. 16.

Választás – a diákönkormányzat elnöke, vezetősége

V-XII-es diákok

Turzai Ildikó

Diáktanács

Kollégium

8.    

Okt. 11.-16.

Testvériskolai kapcsolat a budapesti Baár-Madas Ref. Gimnáziummal

VIII-IX

Lázár Emőke

Lőrincz Ildikó

Turzai Ildikó

Kollégium

9.    

Okt. 20.

Történelmi kirándulás

XB.

Kónya Mária

Nagyenyed-Déva-Marosillye-Vajdahunyad

10.   

Okt. 20.

Történelmi kirándulás

IX. C

Krizbai Jenő

Nagyenyed-Topánfalva-Abrudbánya-Zalatna

11.   

Okt . 22.

Versmondó gólyák bemutatkozó előadása

Érdeklődők és a kilencedikesek

Fodor Katalin, Kerekes Erika

A kollégium könyvtára

12.   

Okt. 22.

Megemlékezés az1956-os Forradalomra

X,XI,XII

Kónya Mária

Osztálytermek

13.   

Okt. 25.

Mesemondás Mesék szárnyán

Elemi

tanítónők

A kollégium könyvtára

14.   

Okt.24.

A technikai osztályok virtuális cégeinek bemutatója

Könyvelőségi és turisztikai osztályok

Lőrincz Helga

Díszterem

15.   

Okt.30.

A Természetrajzi Múzeum történetének bemutatása

IX. A

László Enikő

Biológia labor

16.   

Okt.25

Halloween Party

V-VIII diákok és érdeklődők

Fodor Elemér

Gábor Ella

Kerekes Erika

Konviktus

17.   

Okt.31

Reformációi Istentisztelet és emlékműsor

IX-XII

Kónya Tibor

Vartemplom

18.   

Nov. 5-9

Francia hét

IX-XII

Szabó Hajnal

Osztályterem/Kultúrház

19.   

Nov. 20.

Könyvtári vetélkedő

V-VIII

Gáspár Katalin

Könyvtár

20.   

Nov. 9.

Neonween-Halloween est

VIII-XII

Testnevelés katedra

Tornacsarnok

21.   

Nov.16.

Cabri 3D

VIII

László László

Informatika labor

22.   

17. Nov.

Rebreanu napok

Diákok

Román katedra

Kollégium

23.   

Nov. 21

Fehér megye természetvédelmi területeinek bemutatása, a Szabaderdő flórája (PPT)

IX. A

László Enikő

Dvorácsek Ágoston

Biológia labor

24.   

Dec.7.

Mikulás-buli

IX.-XII.-es diákok

Diáktanács felvigyazo

Kollégium

25.   

Dec.17.-22.

Christmas Carols

V. B

Fodor Elemér

Osztályterem

26.   

Dec.17.-22.

Christmas Show

VII. B

Kerekes Erika

Osztályterem

27.   

Dec.17.-22.

Christmas at us

IX. B

Gábor Ella

Osztályterem

28.   

Dec.20

Kisiskolások karácsonyi műsora

I.-IV.osztályos diákok, szülők

Tomai Gyöngyi, tanítónők

Díszterem

29.   

Dec. 20.

Karácsonyi ünnepélyek

V.-XII.-os Diákok

Kónya Tibor

Lőrincz Ildiko

Lázár Emő

Díszterem

30.   

Jan. 21.

Anyanyelvi vetelkedő

Diákok

Gáspár Katalin

Könyvtár

31.   

Jan.15

Eminescu ’Vreme trece, vreme vine’

Érdeklődő diákok, tanárok

Ercsey Etelka és a román katedra

Iskolai könyvtár

32.   

Jan. 30

Földrajzi környezetünk megismerése-Fenichel Sámuel Önképzőkör

Képzősok

Farkas Szabolcs

Osztálytermek

33.   

Jan. 24.

A Román állam megalakulásának évfordulója

XII

Kónya Mária

Könyvtár

34.   

Febr.15

 

Aranyosszéki Népfőiskola

Diákok

Dvorácsek Ágoston

Torda

35.   

Febr. 14.

Valentine’s Day

V-VIII

Angol tanárok, Diáktanács

Osztályterem

36.   

Febr. 22.

Nagyenyedi Emlékünnepség a Magyar Parlamentben

Diákok, tanárok

Szőcs Ildikó

Budapest

37.   

Febr.15.

Szalagavató ünnepség

XI-XII. osztályosok

Oszt.főnökök, igazgatók

Díszterem

38.   

Febr.3

Farsang

I.-IV. osztályok

Tanítónők

Kollégium

39.   

Március 1.

Farsang

V.-XII.

Osztályfőnökök, Diáktanács

Díszterem, osztálytermek

40.   

Márc. 15.

Márc.15-i megemlékezés

Diákok, tanárok

Kónya Tibor, Krizbai Jenő, Kónya Mária,

Díszterem

41.   

Márc. 12.

Versmondó verseny

V-VIII

Gáspár Katalin

Könyvtár

42.   

Márc.9

Bethlen-bál

XII-es diákok, vendégek

Igazgatók, osztályfőnökök

Városi sportcsarnok

43.   

Március 20.

Caragiale-contemporanul nostru

V-XII

Román katedra

Könyvtár

44.   

Ápr. 1.-5.

Iskola másként

Az iskola diákjai, tanárai

Igazgatóság

Kollégium

45.   

Ápr.

Diákkonferencia.

IX.-XII.-es diákok

Dvorácsek Ágoston

Kollégium

46.   

Ápr.6-10

Teleki Virág tábor

lici

László Enikő

Szováta

47.   

Május 3

Anyák-napi műsor

I.-IV.

Tanítónők

Kollégium

48.   

Május 9.

Európa Napja

IX-XII

Nyelvkatedra

Díszterem

49.   

Május 5.

Természetvédelmi Konferencia

IX A, X A, XI A, XII A

László Enikő

Könyvtár

50.   

Május 9.

Az egyesült Európa jelene és jövője

XII

Krizbai Jenő

Könyvtár

51.   

Május14.

Versmondó verseny

IX-XII

Stáb Ildikó,

 Fodor Katalin

Gábor Ella

Könyvtár

52.   

Május

Történelmi kirándulás

IX. C

Krizbai Jenő

Nagyenyed-Szászsebes-Fogaras-Segesvár

53.   

Május 9.

Pe urmele lui Lucian Blaga

Diákok

Román katedra

Kollégium

54.   

Május 10.

A bagói Feneketlen tó természetvédelmi terület meglátogatása

IX. A

László Enikő

Bagó

55.   

Május15.

’A helyi horizont megismerése’ földrajzi kirándulás

V.

Farkas Szabolcs

Nagyenyed környéke

56.   

Május31.

Családi sportnap

V-XII

Testnevelés katedra

Tornakert

57.   

Jún.1

Ballagás

XII. osztályok

Igazgatóság, osztályfőnökök

Vártemplom, tornakert

58.   

Jún.20

Tornavizsga

Diákok, tanárok, érdeklődők

Kerekes Ferenc, Ferencz Sándor

Tornakert

59.   

Jún.12

Tanévvégi előadások

I.-IV. osztályosok

Tanítónők

Díszterem

60.   

Jún. 21

Tanévzáró ünnepség

Az iskola diákjai és tanárai

Igazgatóság

Vártemplom, kollégium

 

 

 

 

Error: Unable to read footer file.