Nr.2140/ 2016.10.25

BETHLEN GÁBOR KOLLÉGIUM

NAGYENYED


TANÓRÁN KÍVÜLI KULTURÁLIS,

NEVELŐ JELLEGŰ TEVÉKENYSÉGEK

A 2016-2017-es TANÉVBEN


Sorsz.

Időpont

Tevékenység

Kiket érint?

Felelős

Helyszín

1

Szept. 12.

Tanévnyitó

0-12.

Bartha Melinda

Kónya Tibor

Iskolaudvar

2

Szept.17.

A kollégium épületeinek avatási ünnepsége


0-12


A kollégium alkalmazottai

Iskolaudvar

3.

Szept.18.

Kárpát medencei református kollégiumok tanévnyitója


IX-XII


Turzai Melánia


Református vártemplom

4

Szept.

23


Évnyitó cserkészportya

4-12 .

Kónya Tibor

Miriszló

5

Szept.

23-25.

Hosszú Hétvége a BBTE-n

XII

Lőrincz Ildikó


Kolozsvár

6

Szept.29

Határtalan program Kisvárda


VII.

Fodor Brigitta

Kollégium

7

Szept.29

Dsida Jenő irodalmi előadás


IX-XII

Magyar katedra

Apafi terem

8


Október

6




Történelmi megemlékezés



XI.. oszt.



Kónya Mária

Krizbai Jenő


Apafi terem

9

Október


Színpompás, ősz

Középső csoport és III. osztály

Szakács Mária

Mester Ágnes

Apafi terem

10

Október

21-23

Kirándulás a Rákóczi Szövetség szervezésében



VII-XII


Fodor Brigitta

Józsa Gabriella


Eger-Budapest

11

Október

24

Történelmi megemlékezés

1956-os forradalom



XII.A


Kónya Mária



Apafi terem

12

Október

Baár-Madas testvériskola látogatása


VIII,IX,X

Szilágyi Róbert

Gábor Ella

Lázár Emőke

Nagyenyed

13

Október

25

Versmondó gólyák bemutatkozása


IX.

Fodor Katalin

Kovács Kinga

Könyvtár

14

Október

25

Nyílt nap a Törvényszéken


XII.

Tóth Tünde

Bartha Melinda

Törvényszék-Nagyenyed

15

Október

26

Püspöki vizitáció

Ünnepi műsor

Kakukkszó

Kórus

Reneszánsz zenekar


Tomai Gyöngyi

Szilágyi Róbert


Református vártemplom

16

Október

27

Gyakorló cégek bemutatkozása






XI.C,XII.C


Szilágyi Réka


Apafi terem

17

Október 28

Halloween

V-VIII

Angol katedra

Apafi terem


18

Október 31


Reformációi megemlékezés



V–XII

Kónya Tibor


.


Református vártemplom

Apafi terem

19

Október

29


Néptáncfesztivál

Fügevirág náptánc-csoport

Kónya Tibor


Gyulafehérvár

20

Nov.

4-6

Pentaktív

IV-XII

Kónya Tibor

Kollégium+

cserkészotthon

21

Nov.11

Gólyabál

IX és XII

Lőrincz Ildikó

Bartha Melinda

Szabó Hajnal

Csombord-i

kultúrotthon

22

Nov.11-12

Nyílt napok a Marosvásárhely-i egyetemeken


XI.B


Kerekes Erika


Marosvásárhely

23

November

Tamási Áron irodalmi előadás

Meghívott: Marosán Csaba színművész

IX-XII

Fodor Katalin

Fodor Brigitta

Apafi terem

24

Nov.14

Áprily emléktábla avatás (a költő szülőházán)


Lőrincz Helga

Sétatér


25


Nov.15


Szórványnap

Reneszánsz tánccsoport és zenekar

Néptánccso-port és zenekar


Kónya Tibor

Kónya Mária

Tomai Gyöngyi

Szilágyi Róbert

Kelemen Ferenc



Gyulafehérvár


26

Nov. 18

Magyar pedagógusok konferenciája

Magyar pedagógusok

Nagy Tímea

Dr.Szász Pál

Közösségi Ház

27

Novem

ber

Színházláto

gatás

Előkészítő –I.- IV.


Tanítók

Kolozsvár/Marosvásárhely

28

Noiem-brie

Cerc de lectură

Gimnaziu+liceu

Popa Anamaria

Sabău Monica

Cabinet de lb.romana

29

Dec.

6

Mikulásvárás

Óvoda+elemi+X.B

Bartha Melinda

Díszterem-osztályterem

30

Dec.

9

Fehér megye VIII. osztályainak találkozója


VIII.A-B

Szőcs Ildikó

Lázár Emőke

Szabó Erzsébet

Bartha Melinda


Kollégium

31

Dec.

Obiceiuri de iarnă

V-VIII

Tiutiu Gratiela


Cabinet de lb.romana

32

Dec.

Advent

Közös projekt

Óvoda+

elemi

Tanítónők

óvónők


Apafi terem

33

Dec.20

Iskola-

karácsony

V-VIII

V.

Lázár Emőke, Kónya Tibor, Turzai Ildikó


Díszterem


34

Dec.21

Iskola-

karácsony


IX-XII

IX.

Lőrincz Ildikó, Kónya Tibor, Fodor Katalin

Fodor Elemér

Krizbai Jenő



Díszterem


35

Dec.22

Iskola-

karácsony


Elemi

III.

Lázár Emőke

Mester Ágnes

Díszterem

36

15

ianuarie

Ziua,,Mihai Eminescu

IX-XII

Catedra de română


Sala Apafi


37


Január 27



Szalagavató



XI-XII oszt.



XI.és XII.-es osztályfőnökök



???

38

Február 2-5

Cserkész-sítábor

Cserkészek

Kónya Tibor

Madarasi Hargita

39

Februa-rie

Aniversarea lui

Ion Luca Caragiale


IX-XII

Catedra de română


Sala Apafi


40


Február

Itt a farsang, áll a bál- farsangi népszokások

I.oszt. és a nagycsoport közös tevékenysége

Szakács Ildikó

Nagy Mónika



Apafi terem

41

Február 14.

Bálint-napi postaláda


IX-XII

Bartha Melinda és DT

Kollégium


42


Március4


Bethlen-Bál


XII

Szőcs Ildikó, Turzai Melánia

Lőrincz Ildikó

Szabó Hajnal

Bartha Melinda



43

Március

15

Március 15. gyerekszemmel-tematikus rajz- és kézimunkakiál-

lítás


Előkészítő-I.-IV.


Tanítónők


Elemi


44

Március

15

A világ magyarjainak Nemzeti Ünnepe

VII.o

Fodor Brigitta,Deák Rodica, Bartha Melinda

Díszterem

45

Martie

Cerc de lectură

Gimnaziu+liceu

Popa Anamaria

Sabău Monica


Cabinet lb.romana

46

Március

20-24

Határtalanul program- Szarvas

IX-XII

Józsa Gabriella

Péter Mária

Szabó Hajnal

Szarvas

47

Március

23

,,Fogadj örökbe egy emlékművet-

Döntő



IX-XI


Szőcs Ildikó

Bartha Melinda


Apafi

terem

48

március

23-25



Diáknapok


V-XII

DT

Szilágyi Róbert

Bartha Melinda


Kollégium


49


Április


Húsvéti csendesnap


Diákok, pedagógusok


Kónya Tibor

Lázár Emőke

Lőrincz Ildikó


Apafi terem

50

9 Mai

Excursie la Lancrăm, pe urmele lui Lucian Blaga




Bardi Margareta

Tiutiu Gratiela


Lancram

51

Május

8-12

Határtalanul program- Ózd


IX-XI

Józsa Gabriella

Péter Mária

Krizbai Jenő



Ózd

52

Május

Anyák napja

Óvoda

Óvónők

Óvoda udvara


53


Május


Májusi virágok fesztiválja



Óvoda


Nagy Mónika


Kulturház


54

Május 27

Ballagás

XI-XII

Turzai Melánia

Lőrincz Ildikó

Szabó Hajnal

Bartha Melinda

Tornakert, Vártemplom


55



Május 29-jún.2




Iskola Másként

0-12


Bartha Melinda

Óvónők, tanítónők, osztályfőnökök




Kollégium

56

Június 1.

Gyermeknap

Óvodások

Előkészítő-IV. + IX.B-X.B.

Bartha Melinda,

óvónők,

tanítók

Tornakert


57


Június


Pünkösdi csendesnap


V-XII


Kónya Tibor

Lázár Emőke

Lőrincz Ildikó


Apafi terem

58

Iunie

Cerc de lectură

Gimnaziu+liceu

Popa Anamaria

Sabău Monica

Cabinet lb.romana

59

Június

8

VIII. osztályok ballagása

VII-VIII

Bartha Melinda

Fodor Brigitta

Deák Rodica

Iskolaudvar

60

Június

15

Tornavizsga

az egész iskola

Testnevelés katedra

Tornakert

61

Június

Évzáró műsorok

Előkészítő-I.-II.-III.-IV.

Tanítónők

Díszterem

62

Június 16

Tanévzáró ünnepély

Tanévzáró

Szőcs ldikó,

Bartha Melinda

Iskolaudvar


Összeállította, Bartha Melinda Ildikó

Nevelési aligazgató




Tanórán kivüli tevékenységek

2016-2017


Sorsz.

Tevékenység

Időpont

Korosztály

Felelős

1

Néptánc

Hétfő 13-14

I-IV

Kónya Tibor

2

Bibliakör

Hétfő 15-16

IX-XII

Lázár Emőke

3

Reneszánsz tánc

Hétfő 16,30-17,30

IX-XII

Kónya Mária

4

Reneszánsz zenekar

Hétfő 16-17,30

V-XII

Szilágyi Róbert

5

Néptánc- Fügevirág

Hétfő 19-21

a tánccsoport

Kónya Tibor

6

Kosárlabda

Kedd 15-16,30

V-XII

Kerekes Ferenc

7

Ifjúsági bibliaóra

Kedd 19-21

IX-XII

Kónya Tibor

8

Kézilabda

Kedd 16,30-18

V-XII

Tályai Stefánia

9

Néptánc kezdőknek

Kedd

15-16

V-XII

Kónya Tibor

10

Bölcs diákok

Kedd 15-16

IX-XII

Krizbai Jenő

11

Sportkör

Szerda 13-14

I-IV

Tályai Stefánia

12

Kézilabda

Szerda

16-17,30

V-XII

Tályai Stefánia

13

Cserkészet

Szerda 16-17,30

IX-XII(roverek)

Kónya Tibor

14

Máltai foglalkozás

Csütörtök 16-17

IX-XII

Krecsák Katalin

15

Máltai foglalkozás

Csütörtök 17-18

IX-XII

Szabó Hajnal

16

Cserkészet

Csütörtök 13-14

I-II

Kónya Tibor

17

Cserkészet

Csütörtök 16-17,30

III-XII

Kónya Tibor

18

Foci

Csütörtök 17,30-19

IX-XII

Kerekes Ferenc


Összeállította, Bartha Melinda Ildikó

Nevelési aligazgató


Error: Unable to read footer file.